ToRo

ToRo Model

    


Nowości
Żywiczne figurki  
Figurki 1/32  
Figurki i akcesoria 1/35  
Figurki i akcesoria 1/48  
Modele i konwersje  
Modele i konwersje 1/35  
Modele i konwersje 1/48  
Kalkomanie ToRo Model  
Kalkomanie 1/35  
Kalkomanie 1/48  
Kalkomanie 1/72  
Kalkomanie 1/43  
Pozostałe wyroby ToRo Model  
Edycje specjalne  

Sprzedaż  
Kalkomanie - jak nakładać  
O nas

Prawidłowa procedura nakładania kalkomanii:

- po odcięciu wybranego oznaczenia z arkusza zanurzamy go na kilka sekund (2-3 sekundy) w ciepłej wodzie.
- następnie wyjmujemy z wody i pozostawiamy na wilgotnym chłonnym podłożu (np. chusteczka kosmetyczna, lignina) tak aby papier podkładowy równomiernie nasiąkał wodą (w odróżnieniu od pozostawienia kalkomanii w wodzie, gdzie najczęściej stosunkowo gruby papier podkładowy nasiąkając powoduje skręcenie kalkomanii)
- gdy już możemy przesuwać kalkomanię po papierze podkładowym (co sprawdzamy pędzelkiem wielkością dopasowanym do wielkości kalkomanii, a nie palcem) możemy nanieść kalkomanię na model
- w tym celu zwilżamy model wodą, w miejscu gdzie ma być położona kalkomania, przenosimy pęsetą nasiąknięty arkusik z kalkomanią nad model, i przy pomocy pędzelka zsuwamy kalkomanię w kroplę wody na modelu (uwaga - kalkomanię kładziemy w kroplę wody, tzw. na mokro)
- po spozycjonowaniu kalkomanii możemy odsączyć (np. rogiem chusteczki kosmetycznej) nadmiar wody i pozostawić do wyschnięcia.


W przypadku kładzenia kalkomanii na skomplikowanych powierzchniach, po nałożeniu kalkomanii można wspomóc się płynem Microscale SOL który powoduje dodatkowe zmiękczenie kalkomanii i wniknięcie jej w nierówności modelu.


UWAGA: w celu uniknięcia tzw. srebrzenia filmu kalkomanię nakładamy zawsze na model polakierowany na połysk (przynajmniej w miejscach pod kalkomanię), a dopiero na końcu wykańczamy powierzchnię całego modelu (w zależności od potrzeb czy to matt, czy połysk czy satyna)